Telmo Manninen on VG-62 jalkapallon uusi junioripäällikkö
8.11.2018 7:59 Uutiset / Jalkapallojaosto

Telmo Manninen on VG-62 jalkapallon uusi junioripäällikkö

Jalkapallojaosto on tehnyt 2-vuoden junioripäällikkösopimuksen Telmo Mannisen kanssa.

Mannisella on kokemusta vastaavasta tehtävästä HIFK:n riveistä ja kaudella 2018 hän valmensi VG-62 edustusjoukkuetta hyvällä menestyksellä. Työt Telmo aloittaa välittömästi ja seuran valmentajille hän esittäytyy 16.11.

Junioripäällikön vastuualueella on seuran alle 12-vuotiaiden ikäluokat (2008-2012 syntyneet). Junioripäällikkö mm. toimii näiden ikäluokkien valmentajien tukena harjoitusten suunnittelussa ja tärkeimpänä tehtävänään on luoda VG-62 valmennuslinja kyseisille ikäluokille.

Jalkapallojaosto toivottaan Telmolle menestystä tehtävään!


   
Lisää uutisia
VG-62
«  Elokuu   »
Kategoriat