Kilpailut kaudella 2015-2016

Kilpailut kaudella 2015-2016

STLL:n kilpailut kaudella 2015-2016

LoSuTa:n kilpailut kaudella 2015-2016

Kilpailuohjeet

Kilpailuihin ilmoittautumisohjeet

Kilpailuilmoittautumiset

Kilpailut / Ajankohta

Paikka / Kilpailun sivut

Kutsu /
viim. ilm. päivä

Kilpailusarjat

Ilmoitetut VG:n
kilpailijat

Golden Skate Cup
25-27.9.2015

Hämeenlinna
HTL

Kutsu / 26.8.2015

Chicks, Cubs, Taitajat, Springs A, Debbs A, Novice A, Junior B, Junior C

Anna Heikkilä, Viveka Loukola, Ella Merinen, Lotta Raitanen

Orton Trophy
18-20.9.2015

Vantaa
EVT

Kutsu / 26.8.2015

Junior B, Novice B, Debutants, Springs A, Springs B

Alisa Savolainen, Tildamaria Laine

Eurohonka Trophy JTL IC
3-4.10.2015

Järvenpää
JTL

Kutsu / 6.9.2015

Junior A, Novice B, Springs A, Springs B, Cubs

Jenny Hansen, Ella-Maria Vähäpassi, Viveka Loukola, Aava Vähäpassi, Fiiakaisa Laine, Severi Varpio, Lumi Sariola

Promo Cup
6-8.11.2015

Salo
SalPa

Kutsu /10.10.2015

Junior C, Novice C, Debs B, Springs B, Cubs B, Springs A, Debs A, Novice B, Junior B, Novice A

Anna Heikkilä, Oona Saarinen, Tilda Pulli, Elle Mäkilä, Inka Helin, Lotta Raitanen, Aada Ojala, Ilana Onnela, Ella Merinen, Aava Vähäpassi, Alisa Savolainen, Netta Sarkkila, Kira Rantasalo, Olivia Pulli, Vivi Lumme, Viveka Loukola, Ella Sirén, Klaara Lintunen, Lumi Sariola, Jenny Hansen, Henna Ylikoski, Ella-Maria Vähäpassi

Vg-62 kutsukilpailu 18.10.2015

Naantali
Vg-62

Kutsu / 31.9.2015

Debytantit, Noviisit, SM Noviisit, Juniorit Viveka Loukola, Tildamaria Laine, Klaara Lintunen, Ella Sirén, Ella-Maria Vähäpassi, Jenny Hansen, Henna Ylikoski

Koovee kutsukilpailu 30.10.2015

Tampere
Koovee

Kutsu / 5.10.2015

SM Juniorit tytöt (lyhytohjelma), Debytantit tytöt, Silmu A tytöt (vapaaohjelma)

Ei osallistujia

SM Noviisien I valintakilpailu
31.10.-1.11

Tampere
Koovee

kutsu Ella-Maria Vähäpassi

Seniorien ja Juniorien lohkon III 1. valintakilpailu
24-25.10.2015

Riihimäki

Kutsu Jenny Hansen

Kutsukilpailu 1.11.2015

Raisio
STR

Kutsu / 18.10.2015 Aluesilmut (Silmut C), Aluedebytantit, Aluejuniorit Ella Merinen, Emilia Inttilä, Isolde Forsman, Ilana Onnela, Anna Heikkilä, Lotta Raitanen, Tilda Pulli, Elle Mäkilä

Debytanttien ja Noviisien 1. valintakilpailu

Myyrmäki
EVT

Kutsu / 8.11.2015 Debytantit, Noviisit Viveka Loukola, Tildamaria Laine, Klaara Lintunen, Lumi Sariola, Ella Sirén

Silmu- ja Aluecup 14.11.2015

Naantali
Vg-62

Kutsu / 27.10.2015

Silmu A, Silmu B, Silmu C, Aluedebytantit, Aluenoviisit, Aluejuniorit

Aava Vähäpassi, Alisa Savolainen, Ella Merinen, Emilia Inttilä, Ilana Onnela, isolde Forsman, Elle Mäkilä, Tilda Pulli, Oona Saarinen, Aada Ojala, Anna Heikkilä

Pikku Tintit 29.11.2015

Rauma
RauTL

Kutsu / 14.11.2015

Tintit 2009 ja myöh. syntyneet. (Tytöt ja pojat kilpailevat samassa sarjassa)

Liina Luomahaara, Anni Tuominen, Wilma Lumme, Nelli Hyppönen, Olivia Hollsten, Liliana Sipilä

Tintti-ja MiniCup 5.12.2015

Naantali
Vg-62

Kutsu / 16.11.2015

Tintit, Minit

Nana Aaltonen, Eevi Rautio, Iina Kivilahti, Ella Borgelin, Severi Varpio, Fiiakaisa Laine, Vivi Lumme, Netta Sarkkila, Henriikka Laine, Olivia Pulli, Kira Rantasalo, Melissa Cook, Tytti Virtanen, Vivi Merinen, Saara Sykkö, Nyberg Ilona, Venla Näse, Viivi Vilppu, Vilma Suhonen

House of Elliot improvisaatiokilpailu 5.12.2015

Porvoo
PTL

Kutsu / 15.11.2015

v. 2003, 2004-2006, 2007 syntyneet.

Huom! Valmentaja ei osallistu kilpailuun.

Ei osallistujia

ISU-sarjojen kutsukilpailu 5.12.2015

Tähtsarjojen kutsukilpailu 6.12.2015

Tuusula
TL

Kutsu

Kutsu/ 16.11.2015

Tintit, Minit, B-silmut, Taitajat (ei axel) 2004 ja nuor., Taitajat (ei axel) 2003 ja vanh., Taitajat (axel), Aluesilmut, Aluedebytantit, Aluenoviisit.

Ella-Maria Vähäpassi, Tildamaria Laine, Lumi Sariola, Klaara Lintunen

Iina Kivilahti, Melissa Cook

Santa Claus
4-6.12.2015

Tampere
Varala-Tiimi

Kutsu / 8.11.2015

Novice A, Novice B, Debs A, Junior B

Ei osallistujia

Tintti-ja MiniCup 6.1.2016

Pori
PoriTa

Kutsu / 7.12.2015 Tintit 2007, Tintit 2008, Minit 2006, Minit 2007 ja myöh. syntyneet Viivi Merinen, Melissa Cook, Ilona Nyberg, Iina Kivilahti, Netta saekkila, Severi Varpio, Tytti Virtanen, Olivia Pulli, Kira Rantasalo, Ella Borgelin, Viivi Vilppu, Henriikka Laine, Vilma Suhonen, Fiiakaisa Laine, Venla Näse, Vivi Lumme, Saara Sykkö

Kutsukilpailu Tintit 29.11.2015

Rauma

RauTL

Kutsu / 16.11.2015

Tintit (tytöt ja pojat) 2007 ja myöh synt.

Paikkoja kutsutuille seuroille on varattu 2 / seura!

Venla Näse, Viivi Merinen

Debytanttien ja Noviisien 2. valintakilpailu 24.1.2016

Salo

SalPa

Kutsu / 31.12.2015

Debytantit, Noviisit

Viveka Loukola, Tildamaria Laine, Klaara Lintunen, Lumi Sariola

Silmu- ja Aluesarjojen aluecup 23.1.2016

Salo

SalPa

Kutsu / 10.1.2016

Silmu A, Silmu B -04, Silmu B -05 ja myöh. synt., Silmu C, Aluedebytantit, Aluenoviisit, Aluejuniorit

Anna Heikkilä, Ella Merinen, Emilia Inttilä, Ilana Onnela, Isolde Forsman, Alisa Savolainen, Aava Vähäpassi, Lotta Raitanen, Elle Mäkilä, Tilda Pulli, Oona Saarinen

SM-Noviisien II valintakilpailu 9-10.1.2016

Espoo

Ella-Maria Vähäpassi

Inaria Tammitemmellys 17.1.2016

Sastamala

VaPS

Kutsu / 17.12.2015

Tintit 2007, Tintit 2008, Tintit 2009 ja nuoremmat, Silmu B 2005, Aluedebytantit

Olivia Hollsten, Nelli Hyppönen, Elina Hakuni, Liliana Sipilä, Wilma Lumme, Anni Tuominen, Liina Luomahaara, Kaisla Heinonen, Melissa Cook, Ilona Nyberg, Venla Näse, Viivi Merinen, Alisa Savolainen, Ella Merinen
Rauma Cup 30-31.1.2016

Rauma

RauTL

Kutsu / 30.12.2015

Ks. kutsusta:

categories

Melissa Cook, Ilona Nyberg, Fiiakaisa Laine, Ella Borgelin, Aava Vähäpassi, Vilma Suhonen, Alisa Savolainen, Netta Sarkkila, Viveka Loukola, Tildamaria Laine, Lumi Sariola, Klaara Lintunen, Henna Ylikoski, Jenny Hansen, Anna Heikkilä

Seniorien ja Juniorien lohkon III 2. valintakilpailu 16-17.1.2016

Tikkurila

Kutsu Henna Ylikoski, Jenny Hansen

Kutsukilpailu 23.2.2016

Paloheinä

HTK

Kutsu / 20.1.2016 Minit, A-Silmut, B-Silmut, Aluedebytantit, Debytantit, SM-Noviisit, Juniorit Kivilahti Iina, Aava Vähäpassi, Ella-Maria Vähäpassi, Jenny Hansen
SilmuCup ja Taitajien kutsukilpailu 6.2.2016 Naantali

Kutsu

Kutsu / 20.1.2016

A-Silmut, B-Silmut, C-Silmut, Taitajat (axel), Taitajat (ei axel) Savolainen Alisa, Vähäpassi Aava, Inttilä Alisa, Nurmi Ellen, Raitanen Laura, Nurmi Iris.
AlueCup 13-14.2.2016 STR, RNK, TRT Kutsu / 24.1.2016 Tintit, Aluedebytantit, Aluenoviisit, Aluejuniorit, Minit Pulli Olivia, Kivilahti Iina, Laine Henriikka, Sarkkina Netta, Varpio Severi, Rautio Eevi, Lumme Vivi, Rantasalo Kira, Borgelin Ella, Suhonen Vilma, Laine Fiiakaisa
Kutsukilpailu 14.2.2016 Raisio Kutsu / 24.1.2016 Tintit 2008 (ei aluecupissa kilpailevat), Tintit 2009 ja nuoremmat Forsman Alfons, Tuominen Anni, Sipilä Liliana, Luomahaara Liina.

Figure Skating Competiton 19-20.3.2016

Riihimäki Kutsu / 21.2.2016 Senior B, Junior A, Junior B, Junior C, Novice A, Novice B, Novice C, Debs A, Debs B, Spings A girls/boys, Sprins B girls/boys, Cubs girls/boys, Chicks girls/boys Ei osallistuta

Ohjelmatapahtuma ja pikku tinttien kutsukilpailu 3.3.2016

Salo Kutsu / 21.2.2016

1, 2 ja 3 sarjat

Tintit 2007-2010 syntyneet ja nuoremmat

Forsman Alfons, Hollsten Olivia, Sipilä Liliana, Hyppönen Nelli, Durkhani Yusufrai, Rantasalo Kylli, Peltonen Inna, Yusufrai Ariana, Muli Eevi, Helenius Neea, Heikkilä Lila, Källström Kia, Inttilä Ella, Lerkki Aino, Lerkki Alisa, Penttinen Milja

Kutsukilpailu 12.3.2016

Salo Kutsu / 21.2.2016 Silmu A tytöt ja pojat, Debytantit, Noviisit Kilpailu peruuntunut vähäisen osallistujamäärän tähden

Kutsukilpailu 13.3.2016

Salo Kutsu / 21.2.2016 Tintit, Minit, Aluedebytantit, Aluenoviisit, Aluejuniorit Viivi Merinen, Ella Merinen, Iina Kivilahti, Eevi Rautio, Kira Rantasalo, Henriikka Laine, Isolde Forsman, Viivi Vilppu, Lotta Raitanen, Elle Mäkilä, Inka Helin, Ella Borgelin, Vivi Lumme, Vilma Suhonen, Severi Varpio, Netta Sarkkila, Melissa Cook, Nana Aaltonen, Olivia Pulli

Debytanttien ja Noviisien loppukilpailu 20.-21.2.2016

Oulu Noviisit, Debytantit Tildamaria Laine, Klaara Lintunen, Viveka Loukola

Silmu B ja Silmu C loppukilpailu 13.3.2016

Salo Silmu B ja C Alisa Savolainen

Varalan Vappis kutsukilpailu 19.3.2016

Tampere

Kutsu / 1.3.2016

Juniorit, (vapaaohjelma), Noviisit, Debytantit, Aluejuniorit, Aluenoviisit, Taitajat (axel), Taitajat, Minit, Tintit 2007, Tintit 2008, Tintit 2009 ja nuoremmat. Melissa Cook, Venla Näse, Ilona Nyberg, Iina Kivilahti, Ella Borgelin, Laura Raitanen, Lotta Raitanen, Inka Helin

Aluemestaruuskilpailut 6.3.2016

Rauma

Kutsu / 19.2.2016

A-Silmut, Debytantit, Noviisit, SM-Noviisit, Juniorit, SM-Juniorit, SM-Seniorit Lumi Sariola, Klaara Lintunen, Ella-Maria Vähäpassi, Jenny Hansen
Tintti, Mini ja Aluecup finaali 20.3.2016 Raisio Kutsu / 4.3.2016

Finaalipaikan lunastaneet Aikataulu

Nana Aaltonen, Melissa Cook, Viivi Merinen, Ilona Nyberg, Venla Näse, Anna Heikkilä, Inka Helin, Lotta Raitanen, Isolde Forsman, Ilana Onnela, Fiiakaisa Laine, Vivi Lumme, Kira Rantasalo, Netta Sarkkila, Vilma Suhonen
Ohjelmatapahtuma ja pikkutinttien kutsukilpailu 14.3.2016 Naantali Kutsu / 4.3.2016

1, 2 ja 3 sarjat

Tintit 2007-2008 (ei cup-kisoissa kilpailevat)

Pikku Tintit 2009 ja myöh. syntyneet

Olivia Hollsten, Inna Peltonen, Liliana Sipilä, Ella Inttilä, Nelli Hyppönen, Durkhani Yusfzai, Ariana Yusfzai, Alisa Lerkki, Aino Lerkki, Kia Källström, Kaisla Heinonen, Anni Tuominen, Milja Penttinen, Lilli Nurmi

   
Lisää uutisia
YL Tiedottaa
«  Lokakuu   »
Kategoriat